Lista aktualności Lista aktualności

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "MÓJ LAS"

Rozstrzygnięcie konkursu "Mój las"

W dniu 17 czerwca w Szkółce Leśnej Borowiny zawitała gromada uczniów z okolicznych Szkół Podstawowych. Wszyscy przybyli na rozstrzygnięcie I edycji konkursu "Mój las". Na uroczystość zaprosiliśmy gości, laureatów, nauczycieli oraz rodziców. 

Konkurs składał się z dwóch części- indywidualnej i grupowej. W części indywidualnej wpłynęło 195 prac, z czego nagrodzonych zostało 91 autorów. W części grupowej, drużyny pięcioosobowe przygotowywały plakat z hasłem "Zapraszamy do lasu". Na konkurs wpłynęło 13 plakatów, a 5 z nich zostało zakwalifikowanych do drugiego etapu, który polegał na napisaniu testu z wiedzy o lesie. Pięcioosobowe zespoły w dniu dzisiejszym pisały test w Izbie Edukacji Ekologicznej w Szkółce Leśnej Borowiny. Główną nagrodą w części zespołowej była wycieczka przyrodnicza dla całej klasy więć było o co walczyc!

Po teście przystąpiliśmy do najprzyjemniejszej części spotkania, a mianowicie do wręczania nagród!

Wycieczka przyrodnicza dla całej klasy trafiła do Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 9 w Bełchatowie. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Bełchatowie. Na trzeciej pozycji znalazł się Zespół Szkolno- Przedszkolny w Drużbicach. Czwarta była drużyna ze Szkoły Podstawowej w Parznie, natomiast na pozycji piątej znalazł się zespół ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bełchatowie. Każda z drużyn otrzymała nagrody w postaci książek przyrodniczych oraz dyplomy. Ze zwycięzcami spotkamy się już we wrześniu na wspólnej wycieczce przyrodniczej, na którą zabierzemy całą klasę!

Po wręczenie wszystkich nagród, zaprosiliśmy gości na zewnątrz na wspólne grillowanie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego zadania. W szczególności Rodzicom i Nauczycielom za wspólny wysiłek kształtowania postawy młodego pokolenia do szacunku i poszanowania Przyrody Polskiej. Bez Was konkurs by się nie udał. Uczestnikom dziękujemy za nadsyłane prace. Dzięki Wam wiemy, że to co robimy ma sens!

Gratulujemy zwycięzcom i już teraz zapraszamy wszystkich na kolejną edycję konkursu, za rok!