Lista aktualności Lista aktualności

Powiatowe Obchody Dnia Ziemi 2018

W dniu 15.06.2018 r. przy Gigantach Mocy w Bełchatowie odbyły się „Powiatowe Obchody Dnia Ziemi 2018” organizowane przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie. Od wielu lat braliśmy udział w tym wydarzeniu, ale ten rok był szczególny ponieważ po raz pierwszy zorganizowaliśmy stoisko informacyjno- edukacyjne.

Przygotowaliśmy dla najmłodszych uczestników dużo zagadek, gier i zabaw edukacyjnych. Największym powodzeniem cieszyło się „leśne koło fortuny”, odbijanie tropów zwierząt oraz leśne kolorowanki. Każdy mógł się wcielić w rolę leśniczego i użyć średnicomierza (klupy). Mieliśmy świetną okazję do tego, aby przedstawić pracę wykonywaną przez leśników, zasady zachowania bezpieczeństwa w lesie oraz porozmawiać o przyrodzie.

Obchody rozpoczęły się „Paradą Wolności dla Ziemi”, która przeszła ulicami Bełchatowa. Podczas Parady można było podziwiać wiele mądrych, ekologicznych haseł namawiających do tego, aby dbać o naszą planetę. Przygotowano również „Jarmark Ekologicznych Rozmaitości”. Komisja wybrała najlepsze hasło ekologiczne oraz najciekawsze stoisko ekologiczne.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasz namiot. Zawsze popieramy działania mające na celu podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców i poprawienie stanu środowiska naturalnego. Do zobaczenia!