Lista aktualności Lista aktualności

Posadziliśmy wspólnie las

Wiosna w lesie to okres sadzenia młodego pokolenia. 12 kwietnia do kampanii „1000 drzew na minutę” dołączyli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. Zbigniewa Herberta  w Bełchatowie oraz przedstawiciele PGE GiEK S.A.

O 9:00 na parkingu przy Szkółce Leśnej Borowiny pojawiły się dwa autokary pełne entuzjastycznie nastawionej młodzieży. Po krótkim przywitaniu przez Pana Nadleśniczego Jarosława Zająca, wszyscy wyruszyliśmy na powierzchnię przygotowaną do sadzenia. Na miejscu czekały już na nas sadzonki sosny, kostury i wiaderka. Przed przystąpieniem do prac, miejscowy leśniczy leśnictwa Borowiny wraz z podleśniczym udzielili wszystkim instruktażu na temat przestrzegania zasad bhp podczas wykonywania prac, pokazali jak należy używać kostura i jak sadzić sadzonki zgodnie z zasadami hodowli lasu. Po części teoretycznej, wszyscy z uśmiechami na twarzach zabrali się do pracy. Przygotowaliśmy na ten dzień 4 tys. sadzonek, prace szły tak sprawnie, że po dwóch godzinach wszystkie sadzonki zostały już posadzone.  W efekcie blisko 90 uczestników posadziło 6 tys. sztuk sadzonek jednorocznej sosny.  

Młodzież przywiozła ze sobą tablicę z napisem „Herbert dla pokoleń” i kto wie… może przyszłe pokolenia za ponad 100 lat będą korzystały z mebli wyprodukowanych z posadzonych przez nas drzewek…

Zwieńczeniem ciężkiej pracy był wspólny posiłek przy ognisku. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za poświęcony czas i za ogromne zaangażowanie.