Lista aktualności Lista aktualności

Jubileusz "Zimowej pomocy dla zwierząt"

W dniu 19 czerwca obchodziliśmy jubileusz konkursu „Zimowa pomoc dla zwierząt”. Jak co roku, do Izby Edukacyjnej w Szkółce Leśnej Borowiny zaprosiliśmy gości, laureatów, nauczycieli oraz rodziców.

Konkurs trwa już od 20 lat, w tym czasie udział w nim wzięło ponad 8000 uczniów, zgłoszono 4800 prac plastycznych, a nagrodzono ponad 1850 z nich. W organizację konkursu zaangażowane było ponad 1000 osób- pracownicy Nadleśnictwa, nauczyciele, rodzice oraz koła łowieckie. W efekcie zebraliśmy ponad 300 ton karmy. Najważniejsze są jednak rzeczy, których nie potrafimy policzyć. Udział w konkursie to wiele spotkań w terenie, wypraw do paśników, wspólne godziny przy ognisku- to są rzeczy bezcenne.

Podsumowanie rozpoczęliśmy od występów szkół, które nadesłały filmiki podsumowujące ich ekologiczną działalność. Występy były ocenianie przez jury.      W skład komisji konkursowej wchodzili przedstawiciele organizatorów oraz zaproszeni goście z Urzędu Gminy Bełchatów, Starostwa Powiatowego w Bełchatowie, PGEGiEK S.A. Oddziału Kopalni Węgla Brunatnego oraz przedstawiciele Koła Łowieckiego Sokół i Koła Łowieckiego Szarak. Wśród gości była również Pani Mariola Czechowska- Prezydent Miasta Bełchatowa. Nagroda główna, którą ufunduje Nadleśnictwo Bełchatów, wycieczka przyrodnicza dla całej klasy trafiła do Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 9 w Bełchatowie. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Bełchatowie. Ocena występów dzieci była trudnym zadaniem i różnica w punktacji była naprawdę niewielka!

Wreszcie przyszedł czas na najprzyjemniejsze. Wręczanie nagród! W części indywidualnej wpłynęło do Nadleśnictwa 155 prac plastycznych, nagrodziliśmy 83 uczniów z 29 szkół. Komisja wręczała każdemu dyplom, medal, książki i upominki.

Po wręczeniu wszystkich nagród, zaprosiliśmy gości na zewnątrz na wspólne grillowanie.

To nie był koniec atrakcji tego dnia, na uczestników czekała niespodzianka, pokaz sokolniczy! Goście mieli okazję zobaczyć z bliska ptaki szponiaste, między innymi orła przedniego i puchacza. Odważni mogli wziąć orła przedniego na rękę. Sokolnik Kamil opowiadał bardzo dużo ciekawostek o swoich ptakach, ich biologii oraz o tym jak na co dzień wygląda jego praca.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego zadania. W szczególności Rodzicom i Nauczycielom za wspólny wysiłek kształtowania postawy młodego pokolenia do szacunku i poszanowania Przyrody Polskiej. Bez Was konkurs by się nie udał. Uczestnikom dziękujemy za nadsyłane prace. Dzięki Wam wiemy, że to co robimy ma sens!

Gratulujemy zwycięzcom i już teraz zapraszamy wszystkich na kolejną edycję konkursu!