Lista aktualności Lista aktualności

W Bełchatowie powstała „Aleja bez granic”

We wtorek 18.09.2018 r. gościliśmy młodzież z bawarskiego landu Berchtesgaden oraz ich rówieśników ze szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy wymiany uczniów wybrali Szkółkę Leśną Borowiny do posadzenia młodych drzew jako symbolu jedenastoletniej współpracy powiatów bełchatowskiego i Berchtesgaden.

We wtorek 18.09.2018 r. gościliśmy na naszym terenie młodzież z Berchtesgaden oraz ich rówieśników z bełchatowskich szkół. Uczestnicy wymiany uczniów spotkali się na Szkółce Leśnej Borowiny między innymi w celu posadzenia pamiątkowych drzew.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej wizyty w Izbie Edukacyjnej. Tam przekazano solidną dawkę informacji o polskich lasach i o pracy leśnika. Następnie zaprosiliśmy wszystkich na leśną ścieżkę edukacyjną „Opowieści Bielika”, gdzie edukacja odbywa się przez oglądanie, słuchanie i dotykanie. W końcu dotarliśmy do miejsca, w którym czekały na nas sadzonki oraz szpadle. Młodzież dobrała się w pary polsko – niemieckie i po udzieleniu krótkiego instruktażu wspólnie posadziła drzewka. W efekcie powstała „Aleja bez granic”, która jest symbolem zawartych przyjaźni oraz współpracy pomiędzy powiatem bełchatowskim oraz Landem Berchtesgaden.